18 Sierpień 2018 03:05
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Zbigniew Drzymała bardzo chłodno przyjęty w Szczecinie
blank.gifSportPierwsi kibice w budynku klubowym pojawili się na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania. Większość nie chciała udzielać wypowiedzi. Na oficjalny komentarz zdecydował się jedynie Józef Nowak z Pogoni Walczącej: - Jeśli pan Drzymała chce się związać z Pogonią na dłużej, to nie będziemy mieli nic przeciwko fuzji. Jeżeli inwestor ma się wycofać po krótkim czasie, to ekstraklasa nas nie interesuje. Samym odsprzedaniem licencji i przenosinom drużyny mówimy ,,nie". Chcemy, by Drzymała związał się z klubem na długo. Jak na razie słyszymy, że Drzymała chce przenieść tu spółkę i szybko jej się pozbyć.

Na te słowa szybko zareagował Adam Wosik, rzeczni prasowy Pogoni. - To tylko plotki. Właśnie dlatego organizujemy dziś spotkanie, by wyjaśnić wątpliwości. Pan Drzymała chce się związać z klubem na długo.

Właściciel Groclinu Grodzisk do sali, w której odbywały się rozmowy wszedł tuż przed godz. 17. Uśmiechnięty, wyluzowany przywitał się z kibicami. Przy stole nie było jednak wszystkich. Spóźnili się przedstawiciele Pogoni Nowej. Jeszcze przed spotkaniem stali przed klubowym budynkiem i omawiali taktykę rozmów.

- Miało być całkiem prywatnie, a widzę tutaj jakichś mecenasów - denerwował się Grzegorz Matlak, wciąż udziałowiec Pogoni SA ze strony Pogoni Nowej.

Mało rozmowny był także szef Pogoni Nowej Rafał Chlasta: - Teraz znamy tylko stanowisko przedstawione nam przez Grzegorza Smolnego i Artura Kałużnego. Od Zbigniewa Drzymały chcemy usłyszeć jego ofertę. Mamy mnóstwo pytań o scenariusz fuzji.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wydzielenie sekcji piłki nożnej ze spółki Inter Groclin i przeniesienie jej do Szczecina. Kolejnym krokiem byłoby połączenie obu spółek (Drzymały i ,,gastronomików") i powstanie nowego tworu prawnego pod nazwą Pogoń Szczecin. Korzyści dla Szczecina wynikające z fuzji to licencja na grę w ekstraklasie (a co za tym idzie - wpływy m.in. z Canal Plus, czyli ok. 8-9 mln), piłkarze i sztab trenerski. Większościowy pakiet akcji nowej spółki posiadałby Zbigniew Drzymała. Drugim rozwiązaniem jest przeniesienie całego Groclinu SA. Podczas wczorajszych obrad - większą przychylność miała mieć pierwsza opcja. Żadna ze stron wciąż nie wydała oficjalnego komunikatu.

- Wszystko jest do zrobienia, a którą z opcji będziemy musieli wybrać - powiedzą nam w Warszawie oraz nasi prawnicy. Lepszą jest przeniesienie całej spółki - twierdził właściciel Groclinu. - Wydzielenie sekcji może napotkać na kłopoty proceduralna. To znacznie większy problem czasowy, a ten nas goni. W 80 procentach jestem optymistą, powinno dojść do połączenia. Wszystko zależy od PZPN. Rozumiem kibiców, którzy mają opory. Co warte podkreślenia - jest wstępna akceptacja miasta, by weszło do spółki. Ja pozostanę większościowym akcjonariuszem, przynajmniej do czasu zbudowania stadionu.

Co na to kibice?

- Nie podjęliśmy żadnych decyzji - zaznaczył Jarosław Stępski ze Stowarzyszenia "Portowcy". - I tak wszystko będzie zależeć od decyzji Pogoni Nowej, która jest udziałowcem Pogoni SA i w umowie założycielskiej spółki wykluczyła niesportowe awanse. Poczekajmy też na zdanie PZPN.

Przedstawiciele Pogoni Nowej po naradach z Drzymałą nie chcieli się wypowiadać.

W nieskończoność nie mogą jednak unikać decyzji.

- Zależy mi na tym, by we wtorek została przedstawiona końcowa opinia stowarzyszeń kibiców. Jeśli jedna z grup powie "nie", raczej do przenosin nie dojdzie - mówił Drzymała.

Bardziej rozmowni byli za to większościowi akcjonariusze Pogoni SA.

- Myślę, że problemy formalne zostaną rozwiązane z korzyścią dla Szczecina. Największym zmartwieniem jest stanowisko kibiców, którzy obawiają się, że Groclin zostanie przemalowany na Pogoń. Na razie nie powiedzieli jednak nie - stwierdził Artur Kałużny, prezes drugoligowej dziś Pogoni.

Polski Związek Piłki Nożnej raczej nie będzie blokował takiego manewru, choć i tam zdania są podzielone.

- Będzie duży problem, bo minął już termin ubiegania się o licencję na grę w ekstraklasie. Decyzję będzie musiał podjąć zarząd związku. Na dziś nie jestem w stanie powiedzieć jaka ona będzie - uważa Zbigniew Koźmiński, rzecznik prasowy PZPN.

- W grę wchodzi tylko przeniesienie spółki pana Drzymały do Szczecina i zmiana nazwy z Groclin na Pogoń. Spółka panów Smolnego i Kałużnego nie może uzyskać miejsca w ekstraklasie. Właścicielem licencji jest Groclin i to on dysponuje prawem do gry w ekstraklasie - tłumaczy Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN.

W szczecińskim środowisku piłkarskim mówiło się, że na drodze ewentualnej fuzji może stanąć FIFA. Spekulowano, że światowa federacja w maju podjęła uchwałę, że promocje do wyższych lig mogą odbywać się tylko na zasadzie awansów sportowych.

- Na zjeździe w Sydney odbyła się tylko szeroka dyskusja na ten temat. Żadne wiążące decyzje czy uchwały jednak nie zapadły - wyjaśnia Koźmiński.

Wszystko ma się wyjaśnić jutro w stolicy. W siedzibie PZPN dojdzie do spotkania obecnych właścicieli Pogoni, Drzymały i władz PZPN.

- Czekamy na propozycję wszystkich stron i szybko podejmiemy decyzję - mówi Koźmiński.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,821,574 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly