23 Czerwiec 2018 04:49
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Świadek Krawczyk nie ufa poseł Kempie
blank.gifWiadomości z PolskiKatowicki prokurator Jacek Krawczyk pierwszy zajmował się sprawą mafii węglowej i nie znalazł podstaw do przedstawienia zarzutów byłej posłance SLD. Niedawno media ujawniły, że kiedy zajmował się tą sprawą, zawieszono postępowanie o uchylenie mu immunitetu w związku z oskarżeniem o spowodowanie wypadku drogowego. Kiedy nie postawił Blidzie zarzutów - sprawę odwieszono i uchylono mu immunitet.

Komisja śledcza ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy, która popełniła samobójstwo, gdy 25 kwietnia 2007 r. do jej domu z prokuratorskim nakazem zatrzymania wkroczyła ABW, postanowiła wyjaśnić, czy było to wywieranie na niego bezprawnego nacisku. Okazało się zresztą, że nad kilkoma innymi prokuratorami zajmującymi się sprawą Blidy wisiały podobne sprawy.

Wczoraj Krawczyk - który w międzyczasie przestał być prokuratorem - stanął przed sejmową komisją śledczą. Nie został jednak przesłuchany, bo złożył wniosek o wyłączenie z posiedzenia komisji Beaty Kempy, posłanki PiS. Ujawnił, że Kempa jako wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS w 2007 r. sprzeciwiła się wpisaniu go na listę adwokatów z powodu "braku rękojmi nieskazitelności charakteru". Przeszkodą miało być właśnie postępowanie w sprawie wypadku. Wojewódzki sąd administracyjny odrzucił sprzeciw Kempy i uznał, że sprawa wypadku nie jest przeszkodą do wpisania Krawczyka na listę adwokatów.

- Poseł Kempa nie powinna oceniać moich zeznań, skoro już wcześniej oceniła cechy mojego charakteru - powiedział nam wczoraj Krawczyk. Dodał też, że posłanka PiS w kilku swoich medialnych wystąpieniach przywoływała sprawę wypadku i podważała jego wiarygodność. Zdaniem prokuratora to dowód, że nie jest ona obiektywna wobec niego. - Mam świadomość, że jestem świadkiem niepasującym do linii obrony PiS - mówił Krawczyk.

Poseł Kempa stwierdziła wczoraj, że nie pamięta sprawy Krawczyka, ale jeżeli podpisała sprzeciw dotyczący jego osoby, to musiała mieć uzasadnione powody. Zarzuciła też komisji, że daje się wodzić świadkowi za nos. Ta uwaga zirytowała Danutę Pietraszewską, posłankę PO, która zauważyła, że Beata Kempa w ogóle nie powinna się znaleźć w składzie komisji. - Pani była w aparacie sprawiedliwości, a my badamy, czy były w nim nieprawidłowości - przypomniała posłanka PO.

Na wniosek posłów PiS Komisja zdecydowała, że zwróci się do Ministerstwa Sprawiedliwości o ujawnienie akt dotyczących wpisu Krawczyka na listę adwokatów. Posłowie przeanalizują również dane na temat wszystkich wpisów na listy adwokackie za rządów PiS i sprawdzą, ile było odmów w tych sprawach. - Chciałbym wiedzieć, czy była tylko ta jedna, czy też było ich więcej - tłumaczył przewodniczący komisji Ryszard Kalisz z SLD. Dopiero po zapoznaniu się z tymi dokumentami członkowie komisji zdecydują, czy wykluczyć z przesłuchania katowickiego prokuratora posłankę PiS.

"Gazeta" już ustaliła w Ministerstwie Sprawiedliwości, że takich odmów od listopada 2006 do listopada 2007 było 25.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,779,621 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly