17 Sierpień 2018 13:07
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Jak PiS obalił komunę
blank.gifWiadomości z PolskiPoseł PiS był konferansjerem konferencji z okazji 30. rocznicy założenia na Wybrzeżu Wolnych Związków Zawodowych, które poprzedziły "Solidarność". Kilkaset osób zaproszonych przez klub PiS i legendę "S" Annę Walentynowicz reagowało entuzjastycznie. Największe brawa dostała sama Walentynowicz i Jarosław Kaczyński.
- To spotkanie to zabieganie o prawdę i prawo wszystkich środowisk do swojej autonomii - mówił prezes PiS, odnosząc się do zarzutów, że nie zaproszono m.in. Lecha Wałęsy, Bogdana Borusewicza i Bogdana Lisa. To również współzałożyciele WZZ, ale dziś z innych niż PiS politycznych obozów. Podkreślał, że to "konferencja w obronie polskiej wolności" i każdy uczciwy człowiek ma prawo na niej być.

Zabrakło jednak dwóch zapowiadanych osób - prezydenta Lecha Kaczyńskiego (objął patronat nad spotkaniem i miał je otworzyć) i wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego.

"Piszcie swoją historię sami, bo inaczej napiszą inni i napiszą źle" - cytowali Józefa Piłsudskiego Walentynowicz i Kaczyński. I z innymi uczestnikami opowiedzieli historię, w której czarnymi charakterami są Wałęsa, Borusewicz i Komitet Obrony Robotników.

Walentynowicz znów zarzuciła Wałęsie, że był agentem SB TW "Bolkiem". Poza tym o przywódcy "S" mówiono niewiele: - On na to nie zasługuje - mówił Andrzej Kołodziej, a sala odpowiedziała brawami.

Więcej dowiedzieliśmy się o Bogdanie Borusewiczu. - Miał za zadanie nie dopuścić do powstania WZZ, a potem wielu z nas oskarżał o agenturalność - mówiła Walentynowicz.

Według Borusewicza to "niewarte komentarza bzdury". Wałęsa dodał, że konferencję organizowali "niepoważni ludzie".

Krzysztof Wyszkowski docenił zasługi Borusewicza w opozycji, ale ubolewał, że "był on żołnierzem Jacka Kuronia". A Kuroń - jak przekonywał Wyszkowski - chciał, by robotnicy organizowali się w komitety kontrolowane przez KOR. - Miał być centralizm demokratyczny, jak w PZPR!

Również Kaczyński krytykował KOR. Wspominał, że kiedy z Olszewskim i Macierewiczem powoływał "S" (przyznał, że był wśród nich Karol Modzelewski), "przeciw był niejaki Wałęsa". Oraz Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek.

- Był w KOR nurt patriotyczny Macierewicza i Naimskiego. Ale i taki, który dbał o wewnętrzne cele lewicy KOR-owskiej. Chodziło o przewodzenie ruchom społecznym w kierunku demokratyzacji systemu, ale przy wierności ideom rewolucji bolszewickiej 1917 r. i prawdziwego komunizmu - przekonywał Wyszkowski.

Czemu tak mało o tym wiemy? - Po 1989 r. miały pozostać autorytety, czyli garstka ludzi rozstrzygająca o wszystkim. Zrobiono wszystko, by rewolucja moralna nie została dokończona - mówił Kaczyński.

"Polityczną poprawność" spotkania zakłóciła Walentynowicz, dziękując marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu (PO) za udostępnienie sali w Sejmie. Szybko sprostował ją Macierewicz. - Udzielono nam sali tylko dlatego, że w Sejmie jest siła PiS.

Ale i Macierewiczowi przydarzyła się wpadka. Zapowiadając Jarosława Kaczyńskiego, powiedział, że był on "świadkiem i współautorem tamtych wydarzeń". - Dziękuję za miłe słowa towarzysza broni. Byłem w opozycji, ale akurat nie na tym odcinku, działałem w biurze informacyjnym KOR - tłumaczył szef PiS.

W uchwale przyjętej na koniec czytamy, że teraz trwa "antynarodowa ofensywa zaprzaństwa, brutalna nagonka na tych, którzy walczą z bezprawiem, chcą ujawnienia działalności komunistycznych agentów, przeciwstawiają się potężnej partii kremlowskich wpływów i bronią polskie życie przed cywilizacją śmierci".

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,821,303 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly