14 Sierpień 2018 21:10
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Koniec "mięsnej" zimnej wojny?
blank.gifGospodarkaGigantyczne targi rolniczo-spożywcze Polagra mają w tym roku nie tylko komercyjny charakter, ale też polityczny. W poniedziałek w Poznaniu pojawili się na nich m.in. ministrowie rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej, a współgospodarzem panelu na temat modeli rolnictwa jest minister rolnictwa Rosji Aleksiej Gordiejew.

Wczoraj dało się odczuć, że polsko-rosyjskie stosunki ulegają poprawie. Marek Sawicki zapewniał dziennikarzy, że rozmowy z Rosją są na dobrej drodze. Podczas oficjalnego otwarcia Targów nazwał przybyłych ministrów, w tym Gordiejewa przyjacielem: - Jest taka zasada, że przyjaciół szuka się najbliżej, a wrogów trzeba mieć jak najdalej.
- Powiedzieć, że poziom naszych obrotów zaspokaja nasze plany, byłoby niesłusznie. Mamy rezerwy i również o tym będziemy rozmawiać z ministrem Sawickim - mówił minister Gordiejew. - Musimy szukać kompromisów. Wypijemy po kieliszku wódki i wszystko rozwiążemy.

Na konferencji rosyjskiego ministra (zorganizowanej w pawilonie rosyjskim) hostessy częstowały polskich dziennikarzy zimną wódka i kanapkami z kawiorem. Gordiejew zapewniał, że polsko-rosyjska współpraca zmierza do "normalności". Mówił też o wzroście współpracy naukowo-technicznej, innowacjach oraz wymianie naukowo-badawczej.

Na razie jednak prócz deklaracji i zapewnień o wzajemnym "zrozumieniu" żadne konkrety nie padły. A tego wczoraj oczekiwali producenci. - Zapraszamy pana ministra do nas. Na polską wódkę i polską kiełbasę - zwrócił się do nieco zaskoczonego Gordiejewa Zbigniew Nowak ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy. Skarżył się: - Chcemy sprzedawać mięso do Rosji, ale nie możemy. Byliśmy ostatnio w Kaliningradzie, wiem, że rosyjscy producenci chcą z nami robić interesy. Żeby ułatwić zadanie rosyjskim władzom, z 300 naszych producentów wybraliśmy najlepszych 30. I co? Nic.

Na Polagrze są też ministrowie Ukrainy, Bułgarii, Rumunii, Mołdawii i Palestyny. Przyjechała też rządowa delegacja z Chin. Wczoraj wzięli udział w międzynarodowej konferencji na temat różnych modeli rolnictwa z uwzględnieniem roli małych gospodarstw i średnich przedsiębiorstw.

Polagra to największa tego typu impreza w Polsce, odbywa się w Poznaniu od 1985 r. W jej w ramach w tym roku odbędą się cztery imprezy, największe z nich to Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych "Polagra-Tech" i Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii "Polagra-Food". Weźmie w nich udział 1600 wystawców z 37 krajów.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,820,192 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly