15 Sierpień 2018 15:24
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Powstał "Komitet Obrony Złotego - Złotówka Tak"
blank.gifGospodarkaEuroposłowie - którzy zdobyli mandaty w PE z list LPR - chcą podjąć dyskusję o realnych zyskach i stratach, jakie społeczeństwu może przynieść wejście Polski do strefy euro oraz o tym, jak nowa waluta przełoży się na podwyżki cen.

Premier Donald Tusk zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że rząd będzie dążył do wejścia Polski do strefy euro w 2011 roku.
"Będziemy zapraszali do tego komitetu wszystkich polskich, uczciwych profesorów i uczonych, którzy mają argumenty, analizy, ekspertyzy, świadczące o tym, ile złego wyniknie dla Polski z przystąpienia do strefy euro" - powiedział Grabowski na wtorkowej konferencji prasowej.

"Będziemy żądać, aby w debacie publicznej - która mam nadzieję, będzie miała miejsce - także tacy jak my, czyli przeciwnicy, krytycy, sceptycy przystąpienia do strefy euro, mogli zabrać głos i żeby ten głos dotarł do opinii publicznej" - dodał Grabowski.

Członkowie komitetu będą też zabiegać, aby w kwestii wprowadzenia euro odbyło się w Polsce referendum. Aby - jak podkreślił eurodeputowany - "naród mógł świadomie zabrać głos, wypowiedzieć się, ale najpierw, by został dokładnie poinformowany o czym ma decydować".

Odnosząc się do zapowiedzi premiera, Grabowski powiedział, że "obiecanki to zaczyna być specjalność (rządu -PAP), natomiast obiecanki "horror" to już jest zupełnie coś nowego".

Jego zdaniem Polacy muszą mieć jasność, kto poniesie koszty decyzji o wprowadzeniu euro, i że ta deklaracja premiera nie jest "deklaracją na wyrost".

"Trzeba sobie powiedzieć, że własny pieniądz jest dzisiaj ostatnim instrumentem, ostatnim narzędziem Polski, którym możemy kształtować własną politykę" - mówił Grabowski.

Inicjatorzy powstania komitetu uważają, że społeczeństwo jest niedostatecznie informowane o rezultatach jakie przyniesie wprowadzenie nowej waluty.

"Ubolewamy, że ta kampania dezinformacji jest tak silna i jednostronna, bez udziału i zachowania minimum przyzwoitości" - mówił Grabowski. Dlatego - jak dodał - "trzeba powiedzieć +nie+ wstąpieniu Polski do strefy euro według scenariusza tego, który przygotował rząd".

W ocenie Janusza Dobrosza (LPR) główne siły polityczne nie prowadzą sporu o to, czy euro w ogóle w Polsce ma być wprowadzone, tylko "kiedy ten "wyrok" ma zostać dokonany".

Również Chruszcz ocenił, że nie ma dzisiaj w Polsce uczciwej, otwartej dyskusji. "Dzisiaj jest jednostronna kampania na rzecz narzucenia nam waluty euro" - stwierdził.

Politycy zapowiedzieli także, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni powstanie strona internetowa Komitetu Obrony Złotego.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,820,624 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly