16 Sierpień 2018 10:34
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Tusk nie chciał chronić dzieci przed pedofilami?
blank.gifWiadomości z PolskiByły minister sprawiedliwości podkreślił, że składając projekt "nie chce się ścigać z PO". Z drugiej jednak strony Ziobro powtarzał, że Platforma Obywatelska i sam Donald Tusk mieli wystarczająco dużo czasu, żeby zrobić coś, co mogłoby w większym stopniu chronić ofiary pedofilów.SLD lepszy od PO

- Przez wiele lat obecności w polskim parlamencie (Donald Tusk) nie robił nic na rzecz tego, aby chronić najbardziej bezbronnych, czyli dzieci. Sprzeciwiał się niektórym racjonalnym i sensownym propozycjom, które pozwalają skutecznie chronić je przed straszną przestępczością, która odbija się piętnem na całym ich życiu - zaznaczał poseł PiS.

Jako przykład Ziobro przytoczył prace nad projektem PiS zaostrzającym kary dla pedofilów z 2005 roku. Wówczas, mówił były minister sprawiedliwości, jego propozycje dotyczące zaostrzenia kar spotykały się z większym zrozumieniem ze strony posłów SLD niż PO.

- Dlatego dziś, kiedy pan premier mówi "tak" dla walki z pedofilami, chcemy traktować to jako szczerą intencję, a nie PR-owski chwyt. Chcemy wierzyć, że premier Donald Tusk, który wcześniej nie przejawiał w tym zakresie wrażliwości wobec dzieci pokrzywdzonych przez pedofilów, dziś czyni to szczerze - dodawał.

W połowie września Donald Tusk zapowiedział opracowanie projektu, który umożliwi kierowanie pedofilów - po odbyciu wyroku - na przymusową kastrację farmakologiczną, stosowaną jako środek zapobiegawczy. (CZYTAJ WIĘCEJ)

- Czekamy na propozycje Platformy Obywatelskiej, bo ona nie przybiera żadnych konkretnych kształtów w tym momencie - ocenił Ziobro.

25 lat za gwałt na nieletnim?

A co zawiera najnowszy projekt PiS? Przede wszystkim zaostrzenie kar dla pedofilów za takie przestępstwa jak: gwałt na nieletnim, zabójstwo na tle pedofilskim.

Obecnie - zaznaczał - za gwałt na nieletnim, Kodeks Karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. W opinii byłego ministra, kara ta jest jednak "stanowczo zbyt niska" i powinna wynosić od 5 do 15 lub 25 lat pozbawienia wolności.

Osoba, która dopuści się z kolei zabójstwa na tle pedofilskim powinna otrzymać karę bezwzględnego dożywocia. - To jest kara, która będzie gwarantować, że taki człowiek, tego rodzaju morderca nigdy nie wyjdzie już na wolność, nigdy nie skrzywdzi okrutnie niewinnego dziecka - podkreślał Ziobro.

Projekt, który były minister sprawiedliwości zamierza złożyć w Sejmie we wtorek, zawiera także propozycje wprowadzenia do Kodeksu Karnego nowych kategorii przestępstw, związanych na przykład z działalnością pedofilów w internecie.

Jak mówił Zbigniew Ziobro, pedofile zaczepiając dzieci w internecie często podają się na przykład za ich rówieśników. W związku z tym PiS chce do wpisać do Kodeksu Karnego nowy typ przestępstwa: "przygotowanie do popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym".

PAP
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,820,899 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly