19 Lipiec 2018 00:05
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Europejskie rządy wchodzą do gry - inwestorzy są przerażeni
blank.gifBankiPoczątek tygodnia nie przyniósł oczekiwanego uspokojenia na rynkach finansowych. Po weekendowym spotkaniu przywódcy Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch wydali oświadczenie, które mogło przerazić niektórych inwestorów. Przedstawiciele „G4” chcą „uelastycznienia” unijnych limitów deficytu budżetowego (czyli zniesienia ograniczenia do 3% PKB), ujednolicenia („harmonizacji”) rządowych gwarancji dla depozytów bankowych oraz odejścia od zasad rachunkowości nakazujących bankom publikowanie pełnego wymiaru strat poniesionych na instrumentach finansowych. W efekcie w poniedziałek kurs EUR/USD otworzył się z 1,5-centową luką i względem piątkowego zamknięcia traci już 1,5%.Niemniej jednak Niemcy podtrzymały swój twardy sprzeciw odnośnie powstania europejskiej wersji Planu Paulsona. To również mogło się nie spodobać giełdowym inwestorom. Jak na razie rząd Niemiec działa na własną rękę – we współpracy z Bundesbankiem zagwarantował bankowi Hypo Real Estate linię kredytową na 50 mld euro. Obie instytucje otwarcie przyznały, że Hypo jest zbyt duży, by upaść. Akcje Hypo Real Estate są przeceniane o prawie 40%.

Kanclerz Angela Merkel obiecała, że państwo zagwarantuje wszystkie prywatne depozyty w Niemieckich bankach. Podobne oświadczenia wydali prezydent Francji i premier Włoch. Wcześniej 100% wartości bankowych depozytów zagwarantowała Irlandia i Grecja. Brytyjski minister finansów Alister Darling, powiedział, że jego rząd wyłoży każdą ilość gotówki by ratować własne banki. Funt stracił do dolara prawie 1%. Do swojego bankowego funduszu gwarancyjnego dopłaci także Dania.

„Europejskie rządy próbują uratować niektóre główne instytucje. Chociaż ich działania są zrozumiałe, to jednak zapach desperacji pozostaje silny” – powiedział agencji Reutersa Chris Hossain z ODL Securities.

Tymczasem rządy Belgii i Luksemburga zamieniły 49-procentowe pakiety akcji Fortis na przeszło 12-udział we francuskim banku BNP Paribas, który za 14,5 mld euro stał się nowym właścicielem grupy Fortis. W ten sposób rządy krajów Beneluksu zachowały się jak typowy bank inwestycyjny. Kurs BNP Paribas spada o 5,2%.

Plotki na temat swoich domniemanych kłopotów postanowił przerwać także włoski bank UniCredit, który podjął decyzję o emisji nowych akcji na kwotę 6,6 mld euro. Handel walorami UniCredit na giełdzie w Mediolanie został zawieszony.

Niemniej jednak akcje największych europejskich banków notują silne spadki, ciągnąc w dół giełdowe indeksy. O godzinie 9:40 londyński FTSE100 zniżkował o 4,8%, notując wynik 4.743 pkt. We Frankfurcie DAX spadał o 4,3%, schodząc do poziomu 5.550 pkt. Paryski CAC40 tracił 4,6%, osiągając wartość 3.895 pkt. Aż 6,6% tracił główny indeks giełdy w Oslo.

Źródło: Bankier.pl
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,800,414 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly