23 Czerwiec 2018 04:47
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Gdzie prezes Kaczyński? Pisze program...
blank.gifWiadomości z PolskiWedług dziennikarzy "Rz", Jarosław Kaczyński przebywa w zarządzanej przez Kancelarię Prezydenta willi w podwarszawskim Klarysewie. Swoich współpracowników uprzedził, że w najbliższym czasie będzie dla nich mało dostępny: pisze nowy program Prawa i Sprawiedliwości.

Według gazety pomaga mu 3-osobowy zespół pod przewodnictwem Grzegorza Schreibera, doradcy prezesa do spraw programowych (były poseł ZChN i PiS oraz wiceminister sportu). Pozostali członkowie tej grupy nie są bezpośrednio związani z polityką. – Schreiber jest łącznikiem prezesa ze światem zewnętrznym, pełni właściwe funkcje techniczne, dzwoni i dopytuje autorów poszczególnych opracowań o szczegóły, które interesują Jarosława Kaczyńskiego – mówi „Rz” jeden z prominentych polityków PiS.W odpowiedniej scenerii

Program ma zostać zaprezentowany na planowanej na styczeń konwencji programowej. – To będzie nowość na polskiej scenie politycznej – zapowiada na łamach gazety Adam Bielan, rzecznik i spin-doktor PiS. Jednak szczegółów nie zdradza.

Wawel daje możliwości napisania bardzo atrakcyjnego scenariusza konwencji programowej PiS i wykorzystania patriotycznej symboliki - zauważa gazeta.

Jak ustalili dziennikarze, kongres wyznaczony na przełom listopada i grudnia został niedawno przesuniety na drugą połowę stycznia. Dlaczego? – Zdecydował problem czysto techniczny, dopiero w styczniu był wolny termin, na jaki mogliśmy zarezerwować odpowiadające nam miejsce – tłumaczy „Rz” Adam Lipiński, wiceprezes PiS.

Końcówka długich prac

Prace nad dokumentem programowym zaczęły się wczesną wiosną. Kierownictwo PiS powołało wtedy 19 tzw. spikerów – posłów monitorujących działalność ministrów rządu. Latem każdy spiker przedstawił prezesowi Kaczyńskiemu memoradum ze swojej dziedziny, np. Krzysztof Tchórzewski o infrastrukturze, Grażyna Gęsicka o polityce regionalnej, Adam Lipiński o polityce wschodniej, Elżbieta Jakubiak o sporcie.

Joanna Kluzik-Rostkowska, odpowiedzialna za politykę rodziną i społeczną, przekazała materiał liczący 20 stron, inni, jak Aleksandra Natalli-Świat odpowiedzialna za gospodarkę, znacznie obszerniejszy. Kaczyński poganiał spóźnialskich. – Pamiętam, że na jednym z komitetów politycznych zarzucał Zbyszkowi Ziobrze, odpowiadającemu za problematykę prawną, opóźnienia – zdradza członek tego gremium.

Prezes pospieszał też współpracujący z PiS Instytut Sobieskiego. – Latem ponaglał nasz siedmioosobowy zespół. Przygotowywaliśmy opracowania o Skarbie Państwa, bezpieczeństwie energetycznym, ochronie środowiska, odbyłem z nim wtedy długą rozmowę – opowiada Paweł Szałamacha, prezes instytutu i wiceminister skarbu w rządzie Kaczyńskiego.

"Rzeczpospolita"
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,779,591 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly