16 Sierpień 2018 10:33
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Posłowie PiS: zmiana konstytucji tylko po referendum ws. euro
blank.gifWiadomości z PolskiW środę w "Salonie politycznym" radiowej Trójki szef MSWiA Grzegorz Schetyna powiedział, że - gdyby była taka potrzeba - można by przeprowadzić referendum ws. terminu wprowadzenia euro 7 czerwca 2009 roku, wraz z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie wyraził przekonanie, że najpierw powinno dojść do nowelizacji konstytucji umożliwiającej zmianę obowiązującej w naszym kraju waluty."Przeprowadzanie referendum ws. euro po zmianie konstytucji jest bez sensu. To byłoby niepoważne traktowanie społeczeństwa. My nie chcemy zakpić ze społeczeństwa, tylko poważnie spytać się o opinię w bardzo ważnej sprawie, jaką jest termin wejścia Polski do strefy euro" - powiedziała w środę PAP Natalli-Świat.

Tego zdania jest też Zieliński. Podkreślił, że jeśli Polacy opowiedzą się w referendum za konkretną datą wprowadzenia wspólnej waluty, to będzie to zobowiązywało polityków do poparcia zmian w konstytucji. Natomiast - jak argumentował - zmiana konstytucji - postawiłaby referendum "pod znakiem zapytania".

Według Zielińskiego, referendum poprzedzić musi akcja informacyjna społeczeństwa i publiczna debata. Polacy - jak mówił -

muszą dowiedzieć się o planowanych działaniach rządu - w sferze gospodarczej, finansowej i społecznej, mające zminimalizować negatywne skutki przyjęcia euro oraz poznać harmonogram wprowadzania ich w życie.

Ocenił też, że PO podając datę 7 czerwca "kalkuluje", iż do wyborów europejskich zapewne pójdą "euroentuzjaści", którzy poprą propozycję rządu dotyczącą daty wprowadzenia euro. W jego ocenie, przeprowadzenie referendum razem z wyborami do PE wcale nie musi być tańszym rozwiązaniem, bo i tak komisje wyborcze będą musiały być osobne.

Zdaniem Natalli-Świat, data 7 czerwca jest "do rozważenia" jako jedna z propozycji.

Oboje podtrzymują zaś opinię, że według dostępnych analiz 2012 rok jest za wczesną datą na wprowadzenie w Polsce wspólnej waluty.

Natalli-Świat podkreśliła też, referendum ws. terminu wprowadzenia euro powinno być przeprowadzone przed wejściem Polski do korytarza ERM2. W jej ocenie, wyjście z takiego korytarza, choć możliwe, wiązałoby się z trudnościami i kosztami.

Posłowie zaprzeczyli, jakoby politycy PiS byli skonsternowani po wtorkowej wypowiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który po posiedzeniu Rady Gabinetowej, ocenił, iż wprowadzenie w Polsce euro powinno być "sprawą pewnej dyskusji".

Komentatorzy zwracali po posiedzeniu Rady uwagę na zmianę tonu wypowiedzi prezydenta w tej sprawie. Premier Donald Tusk ocenił zaś, że udało się przekonać prezydenta do "cieplejszej oceny" wejścia Polski do strefy euro.

"Trzeba dobrze słuchać tego, co mówi prezydent. Każdy słyszy, to co chce usłyszeć, Platforma pragnie usłyszeć poparcie dla swoich działań i stąd takie komentarze" - ocenił Zieliński.

IAR
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,820,847 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly