23 Czerwiec 2018 04:44
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Ponowny proces o zabójstwo i zgwałcenie 15-latki
blank.gifWiadomości z PolskiW marcu tego roku łódzki sąd apelacyjny uchylił wyrok dożywotniego więzienia dla mężczyzny i skierował sprawę do ponownego rozpoznania.

Sąd - na wniosek obrony i pokrzywdzonych - po odczytaniu aktu oskarżenia wyłączył jawność rozprawy uznając, że jej przebieg może obrażać dobre obyczaje i ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonych. Na rozprawie sąd przesłuchać ma biegłych psychiatrów i psychologa oraz trzech świadków.Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w grudniu ub. roku. Sąd Okręgowy w Łodzi skazał wtedy Rafała K. na dożywocie i orzekł, że będzie on mógł ubiegać się o przedterminowe warunkowe zwolnienie dopiero po 40 latach więzienia.

Sąd uznał wówczas, że mężczyzna zgwałcił nastolatkę, o czym miały świadczyć opinie biegłych i badania DNA. Przyjął także, że Rafał K. dokonał zabójstwa w tzw. zamiarze ewentualnym, uznając, że mógł przewidzieć, iż uderzając ofiarę ręką w krtań doprowadzi do zgonu dziewczyny.

Wymierzając karę dożywocia sąd wziął pod uwagę okoliczności obciążające - podkreślając, że mimo młodego wieku mężczyzna został skazany już czwarty raz; wcześniej był karany za kradzieże i gwałt. Przypomniał także, że zbrodnię popełnił trzy dni po skazaniu go za zgwałcenie innej kobiety i wyjściu z aresztu.

Apelację od wyroku złożyła obrona, która wnioskowała o zmianę kwalifikacji prawnej na nieumyślne spowodowanie śmierci. Uchylając wyrok SA podkreślił, że w sprawie poszlakowej ważne jest dokładne przeprowadzenie przewodu sądowego, wnikliwa ocena dowodów i dokładne dokonanie ustaleń faktycznych co do przebiegu zdarzenia, a tego - zdaniem sądu odwoławczego - sąd pierwszej instancji nie zrobił.

SA zaznaczył, że zachodzi ewidentna sprzeczność pomiędzy opisem czynu w treści wyroku, a ustaleniami sądu okręgowego co do przebiegu zdarzenia. Wytknął także niedokładne przesłuchanie biegłych w celu precyzyjnego ustalenia mechanizmów powstania obrażeń u ofiary i śladów na ciele oskarżonego oraz brak dokładnych ustaleń co do przebiegu zdarzenia. Sprawę skierował do ponownego rozpoznania.

Do zbrodni doszło w maju ub. roku. Jak ustalono, niespełna 15- letnia Paulina umówiła się z Rafałem K. na spacer w parku. Do domu już nie wróciła. Policja najpierw zatrzymała Rafała K; obnażone zwłoki nastolatki znaleziono dopiero po kilkunastu godzinach poszukiwań w zaroślach w parku. Sekcja wykazała, że dziewczyna została zgwałcona, a przyczyną zgonu było uderzenie ręką w krtań.

Oskarżony przed sądem i w śledztwie nie przyznał się do zabójstwa i gwałtu, a jedynie do nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczyny. Utrzymywał, że jej śmierć nastąpiła przypadkowo, kiedy podczas zabawy w "berka" uderzył ją niechcący w krtań dłonią. Wyjaśniał, że dziewczyna zaczęła się dusić, a on próbował jej pomóc, robiąc m.in. sztuczne oddychanie. Kiedy to jednak nie pomogło, ukrył ciało w krzakach. Sąd Okręgowy nie uwierzył jednak w tę wersję.

PAP
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,779,562 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly