19 Lipiec 2018 00:27
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Listonosze zastrajkują - mają aż tak ciężko?
blank.gifPraca - Codziennie przenoszę 60-70 kilogramów przesyłek. Do tego pieniądze na renty i emerytury. I nie mam prawa iść na urlop lub zwolnienie. Bo jak chorowałem ostatnio przez tydzień, to teraz muszę pracować po 12 godzin dziennie. Wszystko dlatego, że nie miał kto roznosić listów w moim rejonie - mówi gdański listonosz Bartosz Kantorczyk

Od poniedziałku czeka nas najprawdopodobniej pocztowy horror. Związki zawodowe domagają się podwyżek o 700 zł, dyrekcja Poczty nie chce się na to zgodzić, tłumacząc, że wpędzi to firmę w długi. Negocjacje po raz kolejny utknęły w martwym punkcie. Według zapowiedzi związkowców skończy się to strajkiem generalnym, i to dużo bardziej dla nas uciążliwym niż poprzednie. Tym razem strajkować będą nie tylko listonosze, ale zamknięte będą również placówki pocztowe. Do odwołania. Listów nie będzie można odebrać w okienku, nie będą mogły tego zrobić nawet sądy i inne instytucje. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, paraliż ogarnie całą Polskę. Listonosze nie mogą jednak liczyć na poparcie społeczne, bo coraz więcej ludzi ma pretensje do jakości usług, jakie świadczy narodowy operator pocztowy. Skarżą się na awizowanie listów poleconych, mimo tego, że w czasie wizyty listonosza ktoś był w domu, na kolejki w urzędach pocztowych i opryskliwość "pań z okienka".

1,5 tony listów miesięcznie

Doręczyciele bronią się, mówiąc o nawale pracy i rosnącej odpowiedzialności. Liczba przesyłek lawinowo rośnie. Kilka lat temu było o wiele mniej rachunków za telewizję kablową, telefony komórkowe, zdecydowanie mniej reklam. Nie było też tak rozbudowanego handlu w internecie i znienawidzonego przez wielu listonoszy portalu Allegro. Pocztowcy przyznają, że sporą część większych przesyłek po prostu nie zabierają ze sobą, od razu wypisując awizo. Wiedzą, że to niezgodne z regulaminem, ale wszystkie listy po prostu nie mieszczą się do torby. Zwłaszcza płyty i gadżety wysyłane listami poleconymi przez sklepy internetowe. Po pierwsze zajmują dużo miejsca, a po drugie odbiorcy, którzy kupują przez internet, najczęściej w ciągu dnia są w pracy. - I bez tego moja torba codziennie waży około 15 kilogramów. A wracam na pocztę po kolejną porcję średnio po 4-5 razy - mówi Bartosz Kantorczyk, który dostarcza przesyłki mieszkańcom ul. Kartuskiej w Gdańsku. Miesięcznie przenosi około 1500 kilogramów przesyłek.

Według zaleceń Państwowej Inspekcji Pracy listonosze powinni mieć skrzynki kontaktowe, czyli miejsca w swoim rejonie, gdzie przychodziliby uzupełniać torbę listami do rozniesienia. Ale w większości miast takich skrzynek wciąż nie ma. Muszą więc wracać na pocztę, która często jest na drugim końcu dzielnicy. Niektórzy sami sobie organizują sobie takie "skrzynki". Zostawiają część przesyłek w sklepie, w którym pracuje żona, czy u zaprzyjaźnionej pani w kiosku. Na własne ryzyko, bo jeśli te przesyłki zginą, będą mieli kłopoty w sądzie.
źródło: gazetapraca.pl
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,800,487 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly