19 Lipiec 2018 00:09
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Francja, wypadek Polskiego autokaru
blank.gifWiadomości z PolskiDwie ofiary śmiertelne to Polacy

Dwie osoby, które zginęły w wypadku polskiego autokaru pod Miluzą to obywatele polscy, kolejnych 11 osób jest w stanie ciężkim, niektórym z nich grozi utrata życia - to najnowszy bilans wtorkowej tragedii podany przez rzecznika MSZ Marcina Bosackiego. - Trzydzieści kilka osób, to są osoby, którym albo nic się nie stało, albo odnieśli drobne obrażenia, jak skaleczenia, siniaki, (...) które nie wymagają dłuższego pobytu w szpitalu niż godzina lub dwie. Z tych osób wszystkie chcą kontynuować podróż – znaczył.

Dwa autokary zastępcze, które przybyły na miejsce wypadku, już odjechały - jeden w drogę powrotną do Polski z osobami, które chciały wrócić do kraju, a drugi - w dalszą drogę z tymi pasażerami, którzy chcieli kontynuować swoją podróż. Poza Polakami w autokarze była piątka Ukraińców oraz dwójka Francuzów. Wśród ciężko rannych jest jeden obywatel Ukrainy.

Bosacki poinformował, że na miejscu wypadku jest ambasador Polski we Francji Tomasz Orłowski. W sprawę, oprócz ośmiu konsulów, zaangażowana jest też stała przedstawiciel RP przy Radzie Europy w Strasburgu Urszula Gacek.

Rzecznik poinformował, że dwóch kierowców jest zatrzymanych i są przesłuchiwani przez francuskich śledczych. Nie chciał mówić o prawdopodobnych przyczynach wypadku.

Kierowca autokaru stanie w środę przed sądem

Kierowca autokaru stanie w środę przed francuskim sądem pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformował Orłowski. Ambasador, który przybył po południu na miejsce tragedii, powiedział, że francuskie organy śledcze przesłuchały już Polaka. Wcześniej zbadano go alkomatem, który nie wykazał obecności alkoholu w wydychanym powietrzu.

Według informacji, które we wtorek wieczorem dyplomata przekazał RMF FM, wielu z najciężej rannych osób przeszło już operacje w pobliskich szpitalach. Orłowski zaznaczył, że wiele wskazuje na to, iż zabiegi chirurgiczne się udały. Nie oznacza to jednak, że życiu poszkodowanych nie zagraża już niebezpieczeństwo. – Stan operowanych jest na tyle krytyczny, że lekarze nie chcą określać ich stanu w sposób precyzyjny – stwierdził.

Wiadomo też, że kilka osób jest w śpiączce, a oddychanie czterech utrzymują respiratory. Informacje o stanie zdrowia poszkodowanych monitoruje stworzony przez prefekturę w Miluzie sztab kryzysowy, według którego sześć osób jest w bardzo ciężkim stanie.

Pod pojazdem nie ma ofiar

Prefekt departamentu Górny Ren (Haut-Rhin) Alain Perret powiedział, że po przeanalizowaniu listy pasażerów, którzy powinni być w autokarze, okazało się, że brakuje pięciu osób. Pojawiło się wtedy przypuszczenie, że ci pasażerowie zostali przygnieceni przez pojazd. Jak się jednak okazało, na szczęście pod podniesionym autokarem nie znaleziono żadnej ofiary wypadku.

Przypuszcza się, że może chodzić o pięć osób z ukraińskim obywatelstwem, które nie posiadały odpowiednich dokumentów i opuściły miejsce wypadku jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. - Inna możliwość jest taka, że lista zawierała błędy - wyjaśnił Perret.

Jak doszło do wypadku?

Francuska żandarmeria cały czas ustala wszelkie okoliczności wypadku. Wiadomo, że do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 8 na autostradzie A26. Autokar rejsowy, który właścicielem jest firma Albatros z Przemyśla, działająca w ramach tzw. platformy przewozowej firmy Sindbad, jechał do Marsylii. Na jego pokładzie znajdowało się 65 pasażerów i trzech członków załogi.

Na miejsce zdarzenia wysłano co najmniej 150 strażaków, 30 wozów strażackich oraz śmigłowiec pogotowia.

źródło: onet.pl
blank.gif
blank.gif blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,800,424 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly