16 Sierpień 2018 10:34
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Ordynacka zrywa z SLD
blank.gifWiadomości z PolskiOrdynacką stworzyli dawni działacze PRL-owskiego Zrzeszenia Studentów Polskich. Według naszych SLD-owskich rozmówców w stowarzyszeniu "daje się wyczuć" napięcie między przewodniczącym Włodzimierzem Czarzastym a częścią pozostałych liderów.

- Mają do niego żal, że za bardzo popchnął Ordynacką w stronę polityki, że za lewicowy - wylicza polityk, członek stowarzyszenia. - Nakłada się na to pewna frustracja. Że Czarzasty za mało może...

Wszyscy pamiętają czasy Kwaśniewskiego - prestiż Ordynackiej był większy. I załatwić można było więcej. Załatwianie, interesy są w Ordynackiej ważne.

Partia Celińskiego, Balickiego i Cimoszewicza?

O dziecku innej lewicowej frustracji napisał w sobotę "Dziennik": dwaj posłowie SdPl Andrzej Celiński i Marek Balicki mają plan budowy nowej formacji i przekonali do niego Włodzimierza Cimoszewicza. To on ma być "znakiem firmowym" inicjatywy.

Celiński z Balickim chcą zacząć od kilku wielkich debat mających zjednoczyć ludzi o lewicowych poglądach wokół trzech-czterech problemów. Będą się odbywać na uniwersytetach, potem w internecie. Na struktury przyjdzie czas.

- Nie mam zamiaru zakładać partii - dementuje Cimoszewicz. Potwierdza natomiast gotowość udziału w debacie.

Celiński dla "Gazety": - Polska polityka od 10 lat jest bezmyślna. Także istniejące na lewicy struktury, zwłaszcza ta najsilniejsza pokazały wartościom goły tyłek. Trzeba podjąć próbę przywrócenia polityce powagi. Wskazać cele. Zastanowić nad sposobami nowoczesnego zarządzania państwem. Nie może być tak, że polityka jest jedną z dziedzin, które nie przynoszą państwu korzyści. Chcemy głębokiej debaty na ten temat. Udział takich postaci jak Włodzimierz Cimoszewicz ma zwrócić uwagę na jej wagę. Jego niechęć do bieżącej polityki jest znana. Nie musi w niej uczestniczyć.

Zdaniem Celińskiego odpowiedzialność za spłycenie polityki ponoszą też media: - Trzeba przekonać ich główny nurt, że polityka to nie tylko tania sensacja.

"Gazeta": Jakbym słuchał Rafała Dutkiewicza, Kazimierza Ujazdowskiego i Jana Rokitę. Pana pomysły to echo ich portalu Polska XXI?


Celiński: Nie, ja takie debaty organizowałem już kilka lat temu. Tyle że bez rozgłosu.

"Gazeta": Co jest na końcu waszych politycznych marzeń?

- Jeśli ludzie zbiorą się wokół organizowanych przez nas debat, można będzie pomyśleć o przeorganizowaniu sceny na lewo od PO.

Reakcja SLD jest zaskakująco spokojna. Polityk Sojuszu: - Andrzej Celiński rzeczywiście po 2005 r. coś takiego robił. I po kilku spotkaniach to siadło. Pomysł jednak za nim wciąż chodził. Chce stworzyć taki salon jak Sierakowski w "Krytyce Politycznej", ale złożony z doświadczonych polityków. Namawia Włodka Cimoszewicza, ale co oni mogą zdziałać? To będzie taki chór śpiewający "idziemy, idziemy, idziemy" i stojący w miejscu.

Inny polityk SLD: - Nic z tego nie wyjdzie. Celiński, Balicki, Cimoszewicz to indywidualiści. Do tworzenia struktur potrzeba ludzi takich jak Krzysztof Janik.

Kto przegra, straci znaczenie

Co się dzieje w Sojuszu, który struktury już ma? Rywalizujący o przywództwo Wojciech Olejniczak i Grzegorz Napieralski jeżdżą po kraju, przeciągając na swoją stronę przyszłych delegatów na kongres.

- Ten, który w czerwcu przegra, straci kompletnie na znaczeniu - prorokuje ważny polityk SLD. - I dobrze. Przez ten konflikt nic się w Sojuszu nie dzieje, trzeba wreszcie go przeciąć i wziąć się do roboty.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,820,884 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly