27 Maj 2018 05:07
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
O kwalifikacje olimpijskiej wioślarze walczyć będą w Poznaniu
blank.gifSportW programie igrzysk jest czternaście konkurencji - sześć kobiecych (jedynka, dwójka podwójna, dwójka podwójna wagi lekkiej, dwójka bez sterniczki, czwórka podwójna, ósemka) i osiem męskich (jedynka, dwójka podwójna, dwójka podwójna wagi lekkiej, dwójka bez sternika, czwórka podwójna, czwórka bez sternika, czwórka bez sternika wagi lekkiej, ósemka).

- Z osad, które nie wywalczyły awansu, w Poznaniu na pewno nie wystawimy trzech osad kobiecych - dwójki bez sterniczki, czwórki bez sterniczki oraz ósemki - powiedział kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich Bogdan Gryczuk. - Jak będzie z innymi? Decyzję podejmiemy po uzyskanych wynikach w regatach Pucharu Świata w maju.

Z polskiej wioślarskiej czołówki kwalifikacji nie uzyskali - dwukrotni mistrzowie olimpijscy w dwójce podwójnej wagi lekkiej Robert Sycz i Tomasz Kucharski, Ilona Mokronowska z Magdaleną Kemnitz w dwójce podwójnej wagi lekkiej oraz Marcin Brzeziński i Michał Słoma w dwójce podwójnej. Sycza i Kucharskiego w Monachium z walki wyeliminowały problemy zdrowotne.

W większości konkurencji eliminacyjnych regat awans uzyskają na poznańskiej Malcie dwie osady. Są wyjątki np. w skiffie mężczyzn - trzy, a w męskiej ósemce tylko zwycięzca.

Obecnie kadrowiczki i kadrowicze są po cyklu zgrupowań w Zakopanem, Szklarskiej Porębie, hiszpańskiej Sierra Nevadzie oraz portugalskim Lago Azul.

Od 20 do 22 czerwca w Poznaniu rozegrane zostaną finałowe regaty o Puchar Świata. "Po tych zawodach zawodniczki i zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikacje olimpijskie wyjadą na zgrupowanie do Zakopanego - dodał Bogdan Gryczuk. - Następnie udadzą do Wałcza, gdzie będą przygotowywać się do czasu odlotu do Chin, który nastąpi 26 lipca. Okres aklimatyzacji i treningu na miejscu przejdą na zgrupowaniu w Yangling."

Bogdan Gryczuk razem z prezesem PZTW Ryszardem Stadniukiem byli na początku kwietnia na rekonesansie przedolimpijskim.

- Oglądaliśmy miejsce naszego zgrupowania w Chinach przed igrzyskami w Pekinie - powiedział Ryszard Stadniuk. - Polecimy pierwszym czarterem 26 lipca i będziemy trenować w Yangling do 4 sierpnia. Jest tam bardzo ładny tor z ośrodkiem i całym zapleczem.

5 sierpnia reprezentacja Polski przeniesie się do wioski olimpijskiej. - Te kilkadziesiąt godzin pomiędzy końcem zgrupowania i wejściem do wioski są bardzo ważne - mówi prezes PZTW. - Transport sprzętu jest poważnym przedsięwzięciem logistycznym. Właśnie w czasie naszego kilkudniowego rekonesansu omawialiśmy ze stroną chińską wszystkie szczegóły.

Otwarcie toru regatowego wioślarsko-kajakowego odbyło się w sierpniu 2007 roku w czasie mistrzostw świata juniorów w wioślarstwie

Polskie osady, które w Monachium wywalczyły olimpijskie kwalifikacje (awans został zdobyty dla kraju, teoretycznie mogą zajść w składach zmiany):

kobiety - jedynka - Julia Michalska (Tryton Poznań)

mężczyźni

dwójka bez sternika Piotr Hojka (AZS AWF Gorzów)-Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk)

czwórka podwójna Marek Kolbowicz (AZS Szczecin), Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk), Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów), Konrad Wasielewski (AZS Szczecin)

czwórka bez sternika wagi lekkiej Paweł Rańda (AZS Politechnika Wrocław), Miłosz Bernatajtys, Bartłomiej Pawełczak (obaj RTW-LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy), Łukasz Pawłowski (AZS UMK Toruń).

ósemka Piotr Buchalski (PTW Płock), Wojciech Gutorski, Mikołaj Burda obaj (RTW-LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy), Rafał Hejmej (WKS Zawisza Bydgoszcz), Sławomir Kruszkowski (AZS UMK Toruń), Sebastian Kosiorek (RTW-LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy), Michał Stawowski (AZS UMK Toruń), Patryk Brzeziński (AZS AWF Poznań), Daniel Trojanowski (WKS Zawisza Bydgoszcz)
sport.pl
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,767,056 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly