19 Lipiec 2018 00:23
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Pocztowiec wygrał proces ze swoją byłą firmą
blank.gifPraca Poczta bezprawnie zwolniła pracownika, który poskarżył się na mobbing ze strony przełożonego - tak uznał sąd, który zajmował się sprawą Bartosza Kołcza. Wrocławianin dostanie odszkodowanie

Sprawa zaczęła się w grudniu 2006 roku. Jak twierdzi Bartosz Kołcz, przez kilka miesięcy był mobbingowany przez ówczesnego kierownika działu zamówień publicznych dolnośląskiej poczty. - Wtrącał niestosowne uwagi co do mojego wyglądu, ubliżał mi, krzyczał i psychicznie się nade mną znęcał - opowiada Kołcz. - Miałem dość.

Do dyrekcji dolnośląskiej poczty napisał skargę na swojego kierownika. Dyrektor Centrum Infrastruktury Oddziału Regionalnego we Wrocławiu Adam Roszkiewicz zamiast ją rozpatrzyć, zwolnił Kołcza. Powodem miała być niekompetencja i niewykonywanie przez niego poleceń przełożonych. Zarzuty potwierdziła specjalna komisja powołana przez pocztę.

Kołcz uznał, że praca komisji oraz ustalenia poczty zostały sfabrykowane, i poszedł do sądu pracy. - Chcieli wmówić mi niekompetencję i niewykonywanie poleceń przełożonego. Zarzucano, że nie wpisałem danych do komputerowego rejestru. Sąd uznał, że to bzdura - mówi Kołcz i dodaje: - Świadkowie potwierdzili moją wersję.

Sąd rejonowy, który prowadził sprawę, orzekł także, że wypowiedzenie umowy o pracę było "bezpodstawne, bezprawne i naruszało przepisy kodeksu pracy". Poczta odwołała się do sądu okręgowego, ale tam też przegrała.

Kołcz mógł wrócić do pracy na poczcie, ale z niej zrezygnował. - Chciałem oczyścić się z wyimaginowanych zarzutów, ale znalazłem sobie nowe zajęcie i z pocztą nie chcę mieć już nic wspólnego.

Dostał odszkodowanie - zgodnie z przepisami w wysokości jego trzech pensji brutto, czyli ponad 10 tys. zł, plus odsetki. - Poczta złamała nie tylko przepisy kodeksu pracy, ale także swoje własne uregulowania - komentuje wyrok Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty. - Poszkodowanemu powinny się też należeć przeprosiny od dyrektora Roszkiewicza. Tak się bowiem z pracownikami nie postępuje.

Marek Roszkiewicz nie przeprosi Kołcza. W krótkim oświadczeniu, jakie nam przesłał, wyjaśnia, że poczta wszystko, co miała do powiedzenia w jego sprawie, przedstawiła w czasie postępowania przed sądem. Komentować sprawy nie chciał też nikt inny z poczty.

Kołacz traktuje odszkodowanie jako karę dla byłego pracodawcy i już myśli o następnej. Teraz od poczty będzie domagał się kolejnego odszkodowania - za spowodowanie trwałego uszczerbku na zdrowiu (nerwice wywołane stresami w pracy). Chce 40 tys. zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,800,471 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly