19 Lipiec 2018 00:28
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Jak zostać pracodawcą na medal
blank.gifPraca Pracodawcy zabiegają o swoje kadry niczym o najbliższą rodzinę. Bo pracownik zadowolony i zaangażowany jest najlepszą marką firmy - tak wynika z raportu firmy Hewitt Associates.
Do tegorocznej edycji Badania Najlepsi Pracodawcy 2008 zgłosiły się 102 firmy. Ponad połowa z nich zatrudnia do 250 osób. Hewitt zrobił darmowy audyt wśród pracowników, działów kadr i menedżerów tych firm. Pytał jak wyobrażają sobie idealnego pracodawcę oraz o warunki pracy w ich firmach. Na podstawie odpowiedzi ustalił profil idealnego pracodawcy, a potem porównał jak pasują do niego badane przedsiębiorstwa.

- Rynek pracy zmienił się o 180 stopni od ubiegłorocznego badania. To pracownik jest dziś największym dobrem jakie posiada firma - mówił Edward Stanoch, dyrektor zarządzający i członek zarządu Hewitt Associates. - Firmy zaskakują pracowników specjalnymi programami, słuchają ich oczekiwań i spełniają je.

A zadowoleni pracownicy jeszcze bardziej angażują się w pracę zespołu. - Brak nudy i marazmu. Cały czas podejmuję wyzwania, uczestniczę w interesujących projektach - napisał jeden z ankietowanych pracowników.

- Niesamowite możliwości rozwoju, zdobywania certyfikacji, finansowanie szkoleń. Ogólnie nacisk na edukację - stwierdził inny.

Takie opinie otrzymał zwycięzca tegorocznej edycji firma Cisco Systems Poland. - Oferujemy elastyczne środowisko pracy, bez list obecności do podpisu w recepcji, bo duża część pracowników pracuje w systemie telepracy - przekonuje Małgorzata Gałecka, HR menedżer w firmie Cisco. - Inwestujemy w rozwój naszych pracowników wierząc, że to oni są naszą największą wartością.

Inne nagrodzone firmy również zabiegają o większe zaangażowanie pracowników. - Tym co wyróżnia naszą firmę jest unikatowe podejście do pracy i biznesu. Doceniamy każdy sukces, nawet ten najmniejszy. Ale przede wszystkim chcemy się dobrze bawić, dobrze czuć we własnym towarzystwie - przekonuje Bartosz Stebnicki, dyrektor generalny EMC Polska. - Przez kilka lat firma znacząco urosła, ale ciągle czujemy się jak w domu. Spędzamy czas wspólnie celebrując sukcesy np. pływając kajakami. Pamiętamy, że zawsze w tle jest rodzina, a my nie chcemy, żeby biuro i praca przysłaniało jej wartości.

Laureat trzeciego miejsca i zwycięzca poprzedniej edycji, czyli firma Microsoft postanowił ułatwić swoim pracownikom godzenie życia zawodowego z prywatnym. Wprowadził program "Pracujący Rodzic", który umożliwia zatrudnionym np. skrócenie czasu pracy, pracę w domu czy skorzystanie z dodatkowych dni wolnych, gdy pojawią się w ich życiu rodzicielskim takie potrzeby. Wiele pracujących mam już skorzystało z tego udogodnienia.

- Z takim podejściem do pracownika wiele polskich firm ma szansę zostać najlepszym pracodawcą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - przekonywał Stanoch z Hewitt Associates.

Firma prowadzi swoje badania jeszcze w 11 innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Azji, Australii, Ameryki Północnej i Łacińskiej.

Badanie Najlepsi Pracodawcy było prowadzone we współpracy z „Gazetą Praca”.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,800,492 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly