18 Sierpień 2018 03:06
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ

PLKK: Lotosy wygrywa pierwszy mecz finału
blank.gifSport Koszykarki Lotosu PKO BP w pierwszym meczu o złoty medal pokonały wyraźnie obrończynie mistrzowskiego tytułu z Krakowa. Było to już piąte w sezonie zwycięstwo gdynianek nad zespołem "Białej Gwiazdy"
Wygraną koszykarki z Gdyni zapewniły sobie wprawdzie w ostatniej kwarcie, jednak to one przez zdecydowaną większość czasu gry prowadziły.

Siłą napędową Lotosu PKO BP były Amerykanki Canty i Holdsclaw, które jeszcze w ubiegłym sezonie odbierały złote medale mistrzostw Polski grając w Wiśle. Z kolei ex-gdynianka Ewelina Kobryn nie zdobyła dla Wisły żadnego punktu, mimo że na parkiecie była ponad 12 minut.

Niemal przez całą pierwsza połowę meczu żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi niż czteropunktowa, dopiero w 18 minucie gdynianki objęły prowadzenie 41:34 po akcji "2+1" Leciejewskiej.

W 25 minucie było tylko 54:52 dla gdynianek a za chwilę po punktach Fernandez, która dość łatwo w tej części gry "urywała się" gdyńskiej obronie, był remis 58:58.

Było to jednak wszystko na co w sobotę w Gdyni było stać zespół Wisły. Chociaż wicemistrzynie Polski minimalnie przegrały trzecią kwartę, to po 30 minutach było 64:60 dla Lotosu PKO BP. Gdynianki w ostatnich 10 minutach nie pozwoliły już sobie odebrać zwycięstwa, agresywnie broniąc i wykorzystując niedokładną grę Wisły, która w całym meczu popełniła aż 17 strat.

Lotos PKO BP - Wisła Can Pack Kraków 89:74 (21:21, 24:19, 19:20, 25:14)

Lotos PKO BP Gdynia: Chamique Holdsclaw 28, Dominique Canty 25, Jekaterina Snicyna 8, Slobodanka Maksimovic 8, Magdalena Leciejewska 8, Anna Breitreiner 7, Alana Beard 5, Natalia Waligórska 0, Patrycja Gulak 0.

Wisła Can-Pack Kraków: Candice Dupree 20, Marta Fernandez 14, Anna DeForge 14, Kara Braxton 13, Jelena Skerovic 8, Agnieszka Pałka 3, Anna Wielebnowska 2, Monika Krawiec 0, Ewelina Kobryn 0, Natalia Trafimawa 0

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 1-0 dla Lotosu PKO BP
źródło: sport.pl