16 Lipiec 2018 22:05
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Wielka akcja ratunkowa brytyjskiego banku centralnego
blank.gifGospodarka Brytyjski bank centralny Bank of England (BoE) przedstawi w najbliższych dniach plan wymiany części wierzytelności banków komercyjnych z tytułu kredytów hipotecznych na państwowe obligacje wartości 50 mld funtów (100 mld dolarów) - podało w sobotę BBC.

Będą to obligacje nominalnie roczne, ale z możliwością przesunięcia terminu ich spłaty do łącznie trzech lat. Celem tej operacji jest ożywienie kurczącego się prywatnego rynku kredytowego.

BoE liczy, że dzięki zastąpieniu wierzytelności kredytowych obligacjami rynek kredytu międzybankowego nabierze większej płynności, banki będą bardziej skłonne do pożyczania sobie nawzajem, stopy procentowe od kredytu międzybankowego obniżą się, a na odblokowaniu i potanieniu kredytu skorzystają konsumenci.

Obecnie banki nie chcą pożyczać pieniędzy pod zastaw instrumentów finansowych, powiązanych z kredytami hipotecznymi, które uważa się za wierzytelności wysokiego ryzyka. W razie zamiany tych wierzytelności na obligacje nastąpi automatyczna poprawa bilansu księgowego banków, co powinno je zachęcić do zaktywizowania działalności kredytowej.

Według BBC, możliwość prolongaty spłaty obligacji przyniesie korzyści obu stronom. Banki będą miały zapewnione finansowanie własnych kredytów w dłuższym okresie, natomiast rząd uniknie księgowania sprolongowanych obligacji jako długu publicznego, co byłoby nieuniknione w przypadku obligacji dwu- bądź trzyletnich.

By ustabilizować rynek kredytowy, BoE udostępnił wcześniej bankom komercyjnym transze kredytowe po preferencyjnej stopie oprocentowania na łączną sumę 50 mld funtów.

Światowy rynek finansowy, w tym również brytyjski, walczy ze skutkami załamania się sektora bankowości hipotecznej w Stanach Zjednoczonych, co nastąpiło w sierpniu ubiegłego roku.

Aktywność na brytyjskim rynku nieruchomości wyraźnie spadła w ostatnich miesiącach. Banki udzielają mniej kredytów i przyznają je na gorszych warunkach. Mimo, iż od grudnia BoE dwukrotnie obniżył swe stopy procentowe, oprocentowanie kredytów hipotecznych nie zmniejszyło się, a klienci mają do wyboru mniej ofert i muszą ponosić wyższe opłaty. Szkodzi to popytowi na nieruchomości i przekłada się na spadek ich cen.

Według sobotniego "Timesa", 50 mld funtów może okazać się niewystarczające, ponieważ jest to równowartość tylko połowy udzielanych w ciągu roku nowych kredytów hipotecznych i zaledwie jednej szóstej wszystkich niespłaconych kredytów tego rodzaju.
źródło: gazeta.pl
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,800,063 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly