16 Lipiec 2018 08:59
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Jasna Góra walczy z jasnogrodem
blank.gifWiadomości z PolskiGłos hierarchów jest odpowiedzią na rezolucję Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. 16 kwietnia zachęciło ono 47 państw członkowskich RE do zagwarantowania prawa do aborcji i rezygnacji z kar. Biskupi takie stanowisko stanowczo potępiają i uważają, że rezolucja wyrządza krzywdę "bezbronnym dzieciom, ich matkom i całemu społeczeństwu". Piszą: "Trudno wyobrazić sobie prawdziwą jedność Europy budowaną na prawie do zabijania niektórych grup ludzi".

- Jesteśmy współodpowiedzialni za Europę. Nie obrażamy się, ale nie możemy tolerować postawy, że ktoś administracyjnie będzie nas pouczał, jak Polacy mają przerywać ciążę. Myśmy to już przerabiali, gdy sekretarz partii usiłował instruować, jak powinny wyglądać polskie sumienia i zarządzeniami zastępować ich funkcjonowanie - komentował w Lublinie abp Józef Życiński.

Abp Sławoj Leszek Głódź w Gdańsku zaznaczył z kolei, że to konstytucja powinna chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Prymas o Alicji Tysiąc

Prymas Glemp z jasnogórskiego szczytu podzielił się z 30 tys. wiernych refleksją o Alicji Tysiąc, której lekarze odmówili usunięcia ciąży, choć groziła ona utratą wzroku. Według informacji, które kardynał Glemp "wyczytał w prasie", w przypadku Alicji Tysiąc jedyną konsekwencją dla jej zdrowia była konieczność kupienia okularów za tysiąc złotych.

- Ludzie w służbie ideologii zaskarżyli wypadek do Trybunału Europejskiego i polskie lecznictwo zostało ukarane - mówił hierarcha. - A dziewczynka żyje, uczy się i rośnie. Ale żyje nielegalnie.

Zdaniem prymasa inny paradoks współczesnej cywilizacji to walka o swobodę dla aborcji i jednoczesne popieranie metody zapłodnienia pozaustrojowego. - Zważywszy, że między stosowaniem antykoncepcji a bezpłodnością istnieje zależność, to tym uważniej trzeba podejść do nasilającego się zjawiska bezpłodności, a nie tuszować problemu przez zapłodnienie in vitro.

O in vitro mówili biskupi także w piątek. Zauważyli, że bioetyka daleko wykracza poza obszar in vitro, bo dotyczy także np. przeszczepów czy manipulacji genetycznych. Dlatego za konieczne uważają powołanie specjalnej rady ds. zagadnień etycznych przy Konferencji Episkopatu Polski niezależnie od tego, że została powołana rządowa komisja z udziałem duchownych. Ostateczna decyzja zapadnie w czerwcu.

Taka wolność rodzi niewolników

W Warszawie bp Tadeusz Płoski krytykował "ideologię liberałów": - Uważają, że należy sobie zapewnić wolność przez ustawy, w których większość zdecyduje, co to jest prawda. Że człowiek powinien wyzwolić się od ciemnogrodu, wejść do jasnogrodu, gdzie będą żyć ludzie wolni, a nawet samowolni. Ale w objęciach tej "wolności" wyrastają niewolnicy strachu przed poczętym dzieckiem. Przed małżeństwem jednym, nierozerwalnym. Niewolnicy narkotyków, niewolnicy pieniądza i handlu za wszelką cenę. Niewolnicy obsesji walki z Bogiem i Kościołem. Niewolnicy zła nie uznają Boga, niezmiennych zasad moralnych, tradycji. Rodzi się współczesna targowica ducha, która grzebie polskiego ducha, oddaje polską duszę we władanie, często obcej, kultury.

W Kaliszu bp Stanisław Napierała pytał, dlaczego w Polsce nie było debaty o traktacie lizbońskim: - Bałamutnie przekazywano informacje, że jakiekolwiek zastrzeżenia do traktatu byłyby działaniami przeciwko UE. Czyżby to była rozmyślna taktyka w ukrytym realizowaniu tworów jakiegoś internacjonalizmu, nacjonalizmu lub globalizmu?

Zimoń i Życiński: Nie bójmy się

otwarcia na inne narody

Były też i inne głosy. Arcybiskupi Damian Zimoń i Józef Życiński apelowali do wiernych o otwarcie na świat. - Dzisiejszej wolnej Polsce, jak innym narodom, nie zagrażają tendencje budowania struktur ponadnarodowych. W zglobalizowanym świecie odradza się miłość do małych ojczyzn, temu trzeba błogosławić - mówił w Katowicach abp Zimoń.

A w Lublinie abp Życiński apelował, by otworzyć się na imigrantów z Czeczenii, gości ze Wschodu oraz Żydów, którzy przyjeżdżają do Polski, szukając wspomnień o bliskich.

Apelował o wyzwolenie się z fanatyzmu antysemityzmu. Krytykował nacjonalistów, którzy rysują swastyki i witają się faszystowskim gestem. Potępił wygwizdanie Lecha Wałęsy w czasie ingresu nowego metropolity gdańskiego, abp. Sławoja Leszka Głódzia: - Niektórzy w miejsce sacrum wprowadzają swoje sympatie polityczne, bo oni bez polityki żyć nie potrafią. To jest bolesne. To jest pogańskie - zaznaczył jednak abp Życiński.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,799,834 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly