21 Lipiec 2018 12:00
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
HTL-Strefa podtrzymała prognozę przychodów
blank.gifGiełdaNa początku lutego HTL-Strefa poinformowała, iż zakłada, że w 2008 roku jej przychody ze sprzedaży wyniosą ok. 21 mln USD, ok. 22 mln euro i ok. 1 mln zł (łącznie ok. 130 mln zł). Spółka nie podawała prognozy zysku netto.

W I kw. 2008 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 35,2 mln zł i były wyższe o 82,8% w skali roku, w tym 30,3% stanowiły przychody ze sprzedaży nakłuwaczy przejętej pod koniec ub. roku szwedzkiej spółki HaeMedica. Prognoza w USD została zrealizowana w 34%, w euro - w 19%, a w PLN w 37% w I kwartale.

Sprzedaż do Stanów Zjednoczonych stanowiła 71,7%, do Unii Europejskiej 23,5%, do Polski 1,1%, do innych krajów 3,7% w sprzedaży ogółem w I kw.

Udział walut w przychodach w I kw. wyniósł: 52,9% USD, 44,5% w EUR, 1,1% w PLN, 1,5% w SEK. Jak powiedział prezes, w kolejnych kwartałach struktura ta będzie się zmieniać na korzyść euro.

Marża operacyjna w I kw. wyniosła 26,5% w I kw. wobec 22,13% rok wcześniej, a marża brutto sięgnęła 41,79% wobec 42,39 rok wcześniej.

Spółka, która 99% przychodów uzyskuje dzięki eksportowi, w I kw. w wyniki zabezpieczenia FX na rynkach finansowych zanotowała 1,9 mln zł dodatniego wpływu na zysk netto.

Zysk netto wyniósł 6,7 mln zł wobec 4,4 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny sięgnął 9,3 mln zł w porównaniu z 4,3 mln zł rok wcześniej.

Sprzedaż nakłuwaczy bezpiecznych wyniosła 164,7 mln sztuk, w tym 56,8 mln stanowiły nakłuwacze sprzedawane klientom HaeMedic.

Sprzedaż lancetów personalnych wyniosła 164,3 mln sztuk w porównaniu z 176 mln sztuk w I kw. 2007 roku, który pod względem sprzedaży kwartalnie był najlepszy w historii spółki.

Zarząd spodziewa się, że na koniec tego roku będzie miał ok. 60% udziałów w światowym rynku nakłuwaczy i lancetów personalnych wobec ok. 30% rok wcześniej. Dlatego też nie planuje już żadnych przejęć producentów tych narzędzi, gdyż budzi to opór największych odbiorców, związany z możliwością monopolizacji rynku. Nie wyklucza natomiast akwizycji w innych segmentach.

- Są to obszary, które zazębiają się z punktu widzenia naszych rynków zbytu. To są zużywalne materiały do laboratoriów - powiedział dyrektor generalny Wojciech Wyszogrodzki. Dodał, że spółka cały czas przygląda się takim podmiotom.

- Firmy, które poszerzają nasze portfolio zawsze wchodzą w rachubę. Będziemy rozwijali się organicznie, w kierunku wprowadzania własnych nowych produktów, ale nie wykluczamy przejęć - dodał.

Zdaniem prezesa, organiczny wzrost w perspektywie kilkuletniej wyniesie 15% rocznie.

W tym roku HTL-Strefa zrealizuje program inwestycyjny wartości 34 mln zł, który sfinansuje ze środków własnych. Z tej kwoty na inwestycje zostało już przeznaczonych 12 mln zł.

- Te pieniądze są przeznaczone rozwój i na automatyzację zakładów - kupiliśmy trzy linie z Japonii do szlifierni, planujemy rozbudowę hal i wzrost mocy produkcyjnych - powiedział prezes.

- Ewentualną emisję moglibyśmy przeprowadzić na akwizycję - zaznaczył Czernecki.

Do połowy roku HTL-Strefa chce zakończyć proces przenoszenia produkcji ze Szwecji do zakładów w Ozorkowie i Łęczycy, a do końca roku zamierza zakończyć rozbudowę szlifierni, co pozwoli jej podwoić moce produkcyjne do 2,5 mld igieł na koniec 2008 roku.

- Do końca roku chcemy znacznie ograniczyć udział ludzi w procesie produkcji. Proces umacniania złotówki powoduje, że trzeba mocniej walczyć o zyskowność. Musimy automatyzować procesy ze względu na wzrost kosztów pracy - wyjaśnił Wyszogrodzki.

Budowa nowej hali w Łęczycy rozpocznie się na początku 2009 roku, a produkcja ruszy w połowie roku.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,801,231 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly