21 Lipiec 2018 12:01
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Hyperion nie wyklucza emisji z prawem poboru
blank.gifGiełdaPytany czy jest szansa na podwojenie w 2008 roku ubiegłorocznych przychodów Gajdziński odpowiedział: - To trochę wygórowany poziom, ale powiedziałbym, że realny, oczywiście przy akwizycjach, bo to głównie zależy od tego.

W 2007 roku zysk netto grupy Hyperiona wyniósł ok. 7,2 mln zł, a przychody nieco ponad 35 mln zł. We wtorek wieczorem Hyperion podał, że odstąpił od przeprowadzenia zapowiadanej na maj-czerwiec tego roku emisji od 1,5 do 3,0 mln nowych akcji serii D i złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zawieszenie postępowania zatwierdzenia prospektu.

- Po konsultacjach z akcjonariuszami, instytucjonalnymi i indywidualnymi, doszliśmy do wniosku, że dzisiejsza wycena spółki nie odzwierciedla jej prawidłowej wartości i kolejna emisja przy takiej cenie na giełdzie jak dziś nie byłaby z korzyścią dla
dotychczasowych akcjonariuszy - powiedział Gajdziński.

- Dlatego zarząd, również po wcześniejszych wskazaniach rady nadzorczej, postanowił, że zostanie poddany pod głosowanie sposób w jaki będziemy finansowali dalszy rozwój spółki. Będziemy zwoływali walne zgromadzenie akcjonariuszy, aby dotychczasowi akcjonariusze mogli się w tej kwestii wypowiedzieć. Myślę, że walne odbędzie się w pierwszej połowie czerwca - dodał.

Gajdziński powiedział, że zarząd zaproponuje akcjonariuszom emisję akcji z prawem poboru, emisję obligacji lub kredyt. Dodał, że spółka potrzebuje na rozwój 30-50 mln zł.

- Spółka ma wiele alternatyw. Pierwszą jest możliwa emisja akcji, ale już z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, kolejną jest zaciągniecie długu bądź poprzez kredyty inwestycyjno-obrotowe bądź poprzez emisję obligacji, które mogą być obligacjami celowymi na jakieś konkretne cel i okres - powiedział.

- My jako zarząd zaproponujemy kilka wariantów, a akcjonariusze wypowiedzą się co do możliwości i konstrukcji finansowania rozwoju. Spółka może realizować dalszy wzrost poprzez kapitał pozyskany w różny sposób, w różnej konstrukcji, na poziomie 30-50 mln zł - dodał.

- W tej chwili spółka nie ma żadnego zadłużenia kredytowego,natomiast obsługuje leasing zwrotny na poziomie 7 mln zł -powiedział również.

Pytany kiedy mogłaby nastąpić ewentualna emisja akcji z prawem poboru czy też emisja obligacji prezes odpowiedział: - Wiele rzeczy mamy już przygotowanych i pewne rzeczy uda się pewnie szybciej zrobić. Jednak to zależy od akcjonariuszy co zdecydują w jaki sposób spółka powinna finansować dalszy rozwój.

Prezes powiedział też, że spółka będzie chciała podać prognozy na 2008 rok, ale najpierw akcjonariusze muszą zdecydować o sposobie finansowania dalszego rozwoju spółki.

- Prognozy zawarte w prospekcie emisyjnym były w oparciu o pozyskanie kapitałów z emisji i jeśli zmieni się teraz konstrukcja, to co najmniej będą musiały zmienić się prognozy. Będziemy chcieli podać prognozy na ten rok i myślę, że je szybko podamy, ale to będzie zależało od konstrukcji finansowania - powiedział.

Grupa Hyperion jest niezależnym dostawcą internetu w technologii ethernet, świadczy usługi telekomunikacyjne za pomocą własnej, szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej, wykorzystując rozwiązania techniczne z dziedziny przesyłu danych w sieciach szkieletowych. Swoje usługi kieruje przede wszystkim do klientów
indywidualnych.

Na koniec grudnia 2007 roku Hyperion miał ok. 75.000 klientów.Największym akcjonariuszem Hyperiona jest spółka Welux SA, która ma 17,19 proc. akcji i głosów.


(PAP)

blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,801,235 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly