17 Sierpień 2018 13:09
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Za "Taniec na lodzie" emeryci nie płacą
blank.gifWiadomości z Polski- Nie wyobrażam sobie, że popełnicie samobójstwo w świetle reflektorów, głosując przeciw. Nikt w Polsce nie będzie pamiętał dyskusji. Ale każdy będzie pamiętał, że na sali znaleźli się politycy, którzy odeszli od rozumu - mówił wczoraj do posłów PiS premier Donald Tusk. Było to tuż przed głosowaniem w sprawie zniesienia abonamentu RTV dla emerytów i rencistów.

Premier nawet chciał się zakładać, że PiS poprze projekt PO. Ale by przegrał. Szef PiS Jarosław Kaczyński upominał go, by "nie oceniał rozumu innych partii", a potem jego partia zagłosowała w większości przeciw. Za ustawą było 262 posłów - z PO, PSL, klubu Lewica, a także dwóch posłów PiS (Zbigniew Chmielowiec i Krzysztof Sońta). 12 posłów PiS się wstrzymało.

Wcześniej przegłosowano zwolnienie z abonamentu także bezrobotnych, uprawnionych do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych oraz osób z najniższymi dochodami. Tu "za" była Platforma, PSL i Lewica. PiS się wstrzymał.

W debacie posłowie PiS przekonywali, że bez abonamentu publiczne media upadną, nie będą realizować swojej misji, przypominali o apelach znanych artystów broniących abonamentu. I ostro atakowali Platformę. Jacek Kurski pytał Kazimierza Kutza: - Czy pan reżyser Kutz, poseł PO, może wymienić jakikolwiek film, który zrobił bez pomocy środków TVP? Pytał też Tuska: - Czy zdaje pan sobie sprawę, że gdyby nie telewizja publiczna, którą chce pan zlikwidować, to za swoje przemówienie do narodu musiałby pan zapłacić nie 11 tys. zł, ale milion złotych za 7 min na żywo? Chyba żeby pan dostał darmo czas np. w TVN, które - jak coraz częściej żartuje się w społeczeństwie - to Tusk Vision Network.

Co to jest misja? - odpowiadała pytaniem PO. I sama odpowiadała: - Dla TVP wszystko jest misją, co u innych jest komercją. "Taniec z gwiazdami" w TVN to komercja, a "Taniec na lodzie" w TVP to popularyzacja łyżwiarstwa - mówiła Monika Wielichowska. Platforma wypominała TVP, że "pożałowała" pieniędzy na prawa do pokazywania Euro 2008 i emeryci będą musieli płacić za oglądanie piłkarskich mistrzostw w płatnych kanałach.

- Najwyraźniejszy dowód na naszą bezinteresowność przedstawił PiS w swoich pytaniach. Wiele środowisk stanęło w obronie abonamentu. Nie zbieramy pochwał w mediach, także komercyjnych. Autorytety świata kultury i sztuki nie wypowiadają się przychylnie na nasz temat. Robimy to, bo uważamy, że opłacanie tak drogiej, niegospodarnej instytucji, jaką jest dziś TVP, z haraczu nałożonego na emerytów jest czymś rażąco niesprawiedliwym - mówił Tusk.

Tadeusz Cymański z PiS dopytywał, czy ustawa spowoduje, że emeryt - generał SB z pięciotysięczną emeryturą - nie zapłaci abonamentu, a robotnik z pensją 1500 zł, trójką dzieci i chorą żoną będzie płacił. - Gdyby pan Cymański zgłosił odpowiednią poprawkę, to być może PO by ją poparła - odpowiadał mu minister kultury Bogdan Zdrojewski. Premier: - Jeśli pan poseł uważa, że ten zbędny haracz powinien być jak najszybciej zdjęty z innych grup, to zaraz po debacie siadam z panem i piszemy projekt.

Po głosowaniu Tusk mówił dziennikarzom: - PiS stanął po stronie swoich namiestników w TVP, dziwnych przepływów pieniędzy w tej instytucji.

Oburzali się prezesi publicznych mediów. - To śmierć Polskiego Radia - powiedział PAP prezes PR Krzysztof Czabański.

Ustawa idzie do Senatu, gdzie większość ma PO. PiS chce apelować do prezydenta o jej zawetowanie.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,821,362 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly