21 Lipiec 2018 12:09
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Allegro podniesie sprzedawcom ciśnienie
blank.gifGospodarkaObecnie niezweryfikowani użytkownicy (nazywani też "kopertami" ze względu na ikonę koperty wyświetlającą się obok ich pseudonimu) nie mogą korzystać z opcji "kup teraz" jeśli sprzedawca nie wyrazi na to zgody za pomocą odpowiedniej opcji w panelu sterowania. Ponadto nie mogą uczestniczyć w ostatniej godzinie licytacji. Niestety wcześniej już owszem.

Z tego stanu rzeczy wynikają co najmniej dwa istotne problemy:

1. Dowcipnisie bawiący się w licytację dla żartu mają ułatwiony dostęp do aukcji.

2. Sprzedawca łatwo może zostać posądzony o podbijanie ceny lub sprawdzanie maksymalnej oferty licytujących za pomocą kopertowego konta (sposób ten czasami jest faktycznie wykorzystywany przez niektórych sprzedających). Oskarżenie takie może skutkować mniejszą liczbą licytujących, a w konsekwencji i niższą ceną końcową.

Sprzedawcy od lat na wielu forach internetowych i grupach dyskusyjnych apelują o zmianę tego stanu rzeczy i dopytują o sposób zaradzenia tego typu kłopotom. Tymczasem na oficjalnym blogu Allegro jeden z administratorów zapowiedział, iż platforma, zamiast rozwiązać problem, od czerwca zwiększy zakres uprawnień "kopert".

Od tej pory użytkownicy, którzy nie potwierdzili swoich danych teleadresowych będą mogli licytować nawet w ostatnich sekundach aukcji i swobodnie korzystać z opcji "kup teraz".

Administrator Allegro zapowiada co prawda, że serwis wprowadzi kilka mechanizmów chroniących sprzedawców - m.in. komentarze wystawione przez "koperty" będą widoczne dopiero po potwierdzeniu swoich danych (natomiast komentarze dla nich samych pojawią się na ich kartach od razu). Czy jednak zrównoważą one sprzedawcom potencjalne straty z tytułu udziału w ich aukcjach niemile widzianych przez nich "kopert"?

Drugim zabezpieczeniem ma być możliwość licytowania/kupowania za łączną maksymalną kwotę 500 zł. Większa kwota lub uczestnictwo w kolejnych licytacjach sprzedawcy będzie możliwa dopiero po wyrażeniu zgody przez tego ostatniego.

W żaden jednak sposób nie rozwiązuje to problemów wymienionych na początku artykułu, nie zwiększa wiarygodności niezweryfikowanych użytkowników, nie pomoże też sprzedawcom, jeśli zarejestrowana na fałszywe dane "koperta" zalicytuje w ostatniej chwili w aukcjach trwających w np. okresie przedświątecznym. Powtórzenie takiej licytacji zazwyczaj skutkuje uzyskaniem znacznie niższej kwoty końcowej.

W razie konieczności mają być co prawda zwracane prowizje za aukcje, które nie zostały sfinalizowane, lecz administrator informujący o sprawie ani słowem nie wspomina czy w takich przypadkach oddawane będą też środki za wystawienie oraz wyróżnienie aukcji. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że w podobnych przypadkach uzyskanie rekompensaty może być trudne.

Co ciekawe, według pracownika Allegro jednym z celów, jakie postawiło przed sobą Allegro przy planowaniu omawianych zmian jest... "ochrona Sprzedających przed nieodpowiedzialnymi Kupującymi-"kopertkami"".

Źródło: Dziennik Internautów
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,801,331 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly