16 Lipiec 2018 21:54
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Konkurs Ministerstwa Gospodarki
blank.gifGospodarkaWiceminister gospodarki Rafał Baniak zaznacza, że konkurs "dobre Praktyki PPP" jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce. Baniak uważa, że konkurs przez promocje i przybliżenie zasad realizacji przedsięwzięć w formie partnerstwa publiczno-prywatnego ma na celu przygotowanie samorządów terytorialnych do działań w ramach PPP.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 41 projektów z całej Polski, większość przygotowały miasta i gminy. Agata Kozłowska z Investment Support- organizator konkursu- poinformowała, że najwięcej projektów przygotowano w województwach: śląskim, małopolskim, mazowieckim oraz lubelskim. Kraków przysłał 6 projektów, Lublin i Łódź po 3 projekty, Ząbki i Toruń: po 2.

Eksperci do 25 czerwca wyłonią czterech laureatów w kategoriach: Infrastruktura komunalna (budownictwo komunalne, programy rewitalizacyjne), Infrastruktura sieciowa (projekty w sektorze transportowym, energetycznym ), Infrastruktura sportowo-rekreacyjna (stadiony, hale widowiskowo-sportowe oraz rozbudowa kompleksów sportowych) oraz Projekty tzw Małego PPP czyli projekty o wartości poniżej 10 mln zł euro.

Laureaci otrzymają dofinansowanie od Ministerstwa Gospodarki, pieniądze zostaną przeznaczone na prace z zakresu prawno-finansowego zwycięskich projektów.

Agata Kozłowska przypomina, że projekty nagrodzone w ubiegłym roku już są realizowane: są to projekty: urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego "Budowa i zarządzanie szpitalem o charakterze ratunkowym", Warszawy "Budowa trasy pozamiejskiego tramwaju szybkiego do Piaseczna" oraz Gdańska "Nadmorskie centrum rekreacji i wypoczynku w Gdańsku".

Zdaniem Ireny Herbst przewodniczącej kapituły konkursu, pomoc w realizacji zwycięskich projektów będzie też dobrym przykładem dla innych samorządów, które niechętnie korzystają z tej formy współpracy z firmami przy budowie lokalnej infrastruktury. Irena Herbst podkreśla, że to są pieniądze publiczne angażowane na wiele lat. Jak zaznacza projekty partnerstwa publiczno-prywatnego są długoletnie, średni okres to 30 do 40 lat. Dlatego- jak dodaje- żeby zaciągając tego typu zobowiązania trzeba sobie zdawać sprawę z konsekwencji i przewidzieć możliwe scenariusze.

Ministerstwo Gospodarki chce znowelizować ustawę o partnerstwie publiczno-prywatnym. Obecnie obowiązujące przepisy są zbyt skomplikowane. W tej chwili w ministerstwie trwają uzgodnienia międzyresortowe dotyczace kształtu nowelizacji.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,800,034 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly