16 Lipiec 2018 09:00
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Bezpartyjna. Ale z LPR
blank.gifWiadomości z Polski
- Dlaczego ludzie z LPR obejmują stanowiska w oświacie? - zapytaliśmy wczoraj po godz. 15 wicepremiera Grzegorza Schetynę. Dwie godziny później rzeczniczka wicepremiera Violetty Paprockiej dała odpowiedź: - Minister edukacji Katarzyna Hall wyda pełniącemu obowiązki dyrektora Pawłowi Zaninowi zakaz zatrudniania osób do rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora CODN.

Na internetowej stronie MEN natychmiast pojawiło się też ogłoszenie o konkursie. A do "Gazety" przyszedł z biura prasowego resortu edukacji komunikat: "MEN ma dużo wątpliwości i zastrzeżeń do dyrekcji CODN. Liczymy na to, że w najbliższym czasie sytuacja w CODN się unormuje".

Od miesiąca p.o. szefa Ośrodka jest Paweł Zanin. Wcześniej był wicedyrektorem. Zatrudniła go dyrektor Teresa Łęcka, którą mianował jeszcze minister z LPR Roman Giertych. Zanin od 1997 r. jest działaczem Młodzieży Wszechpolskiej. A z edukacją miał wspólnego tyle, że razem z kolegami wszechpolakami próbował w 2006 r. zerwać w Warszawie spotkanie nauczycieli protestujących przeciw Giertychowi.

Zanina mianowała minister Hall (PO). - Mniej mnie interesuje, co ktoś kiedyś mówił. Praca Zanina daje gwarancje, że CODN przetrwa do wyboru nowego dyrektora - tłumaczył nam miesiąc temu wiceminister Zbigniew Marciniak.

I Zanin postanowił przetrwać, ale nie sam. Z początkiem maja zatrudnił pedagoga dr Zofię Chełstowską, która w 2006 r. startowała w wyborach do sejmiku samorządowego z listy LPR w Ostrołęce. Dostała trzy głosy. - Nie miałem żadnego wicedyrektora. Uznałem, że dłużej nie dam rady z takim obciążeniem - tłumaczy "Gazecie" Zanin.

Twierdzi, że polityczne sympatie Chełstowskiej nie miały znaczenia. - Ja nawet nie wiedziałem, że ona startowała z listy LPR - mówił.

Jednak w LPR o tym awansie już głośno. Chociaż Chełstowska nie jest czołowym działaczem partii. - Tak, czytałem o tym gdzieś... chyba na stronie internetowej CODN - mówił nam wczoraj Paweł Sulowski z zarządu Ligi.

Zanin podkreśla, że na jej zatrudnienie dostał oficjalne pozwolenie z MEN. - Oszukał nas. Przedstawił Chełstowską jako bezpartyjnego fachowca - mówi "Gazecie" anonimowo jeden z urzędników MEN.

Chełstowska: - Każdy ma swoje sympatie polityczne. Moje są bardziej prawicowe.

Wcześniej pracowała jako szkolny pedagog w Ostrołęce, m.in. w regionalnym ośrodku doskonalenia nauczycieli. W październiku 2006 r. objęła w MEN jeden z departamentów. Odeszła tuż po tym, kiedy odszedł z ministerstwa Roman Giertych - we wrześniu 2007 r.

Wieloletnia pracowniczka CODN opowiada "Gazecie": - Chełstowska przyszła do pracy i pyta każdego po kolei, czym się zajmuje. Tak samo robiła Łęcka i Zanin. Od czasów Giertycha instytucją rządzą osoby nieznające się na rzeczy. Potem wezmą duże odprawy.

- Nie przesadzajmy! To nie jest osoba skompromitowana, jakaś faszystka. To, że ma inne poglądy polityczne niż dominujący w tej firmie, nie wyklucza zatrudnienia - mówi "Gazecie" anonimowo jeden z urzędników MEN.

Jak się robi karierę w CODN

Paweł Zanin polską oświatą zainteresował się wiosną 2006 r. - skandowaniem i gwizdami próbował zerwać w Warszawie posiedzenie Koalicji na rzecz Edukacji Narodowej zawiązanej w proteście przeciw działaniom Giertycha. Wygwizdał m.in. ówczesnego dyrektora CODN Mirosława Sielatyckiego - uważanego za współtwórcę nowoczesnego wizerunku tej instytucji, propagatora tematów związanych z prawami człowieka. Tuż potem, w czerwcu 2006 r., ówczesny minister edukacji z LPR Roman Giertych pozbawił Sielatyckiego stanowiska za to, że wydał poradnik dla nauczycieli z lekcjami o homoseksualizmie.

Zanin homoseksualizm uważa za "przypadłość chorobową". Tak samo jak powołana przez Giertycha w miejsce Sielatyckiego Teresa Łęcka, katechetka z Łodzi. Teraz Zanin zajął jej miejsce.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,799,839 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly