16 Sierpień 2018 10:34
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Aneta Krawczyk zeznawała pięć godzin
blank.gifWiadomości z PolskiPonad rok temu Aneta Krawczyk opowiedziała, jak liderzy Samoobrony Andrzej Lepper i Stanisław Łyżwiński wymuszali usługi seksualne od działaczek partii, obiecując im pracę. Teraz jest głównym świadkiem oskarżenia w ich procesie, który tydzień temu rozpoczął się w Piotrkowie Trybunalskim. Były wicepremier jest oskarżony o wykorzystywanie seksualne Anety Krawczyk oraz próbę molestowania innej działaczki. Łyżwińskiemu postawiono siedem zarzutów, m.in. wykorzystywanie seksualne czterech kobiet i zgwałcenie jednej z nich.

Podczas pierwszego dnia swoich zeznań Krawczyk wchodziła do sądu spięta i zdenerwowana, a opuszczała go zapłakana. Inaczej było wczoraj - bez emocji i nerwów. Na wiadomość, że nie będzie Leppera, uśmiechnęła się: - Czy będzie lżej zeznawać? Zobaczymy.

Prokurator wcześniej chciał, aby na czas zeznań Krawczyk z sali wyprosić oskarżonych (na co sąd się nie zgodził). Tym Wiesław Żurawski - obrońca szefa Samoobrony - tłumaczył jego nieobecność: - Oskarżenie nie życzyło sobie obecności pana Leppera, to on, wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu, nie stawił się.

Zeznaniom przysłuchiwał się Stanisław Łyżwiński, który został przywieziony z aresztu. Żurawski ironizował: - Może odmówić wyjścia z celi. Ale przy tak urozmaiconym życiu, jakie teraz prowadzi, rozprawa jest odskocznią.

Przesłuchanie odbywało się - jak cały proces - za zamkniętymi drzwiami. Na zeznania Krawczyk sędzia Magdalena Zapała-Nowak przeznaczyła początkowo trzy dni. Już wyznaczyła kolejne dwa terminy.

Uczestnicy procesu podejrzewali, że ktoś nagrywa zeznania, bo na sali słychać było dźwięk wciskanych klawiszy. Potem wyszło na jaw, że jedna z osób wprowadzonych na salę przez oskarżonych - jako tzw. osoba godna zaufania - publikuje na stronie Samoobrony relacje z procesu. Mecenas Agata Kalińska-Moc, pełnomocniczka Krawczyk, była oburzona: - Ten pan wykroczył poza swoje uprawnienia. Nie powinien w ten sposób komentować procesu.

Na rozprawach jest też Anna Czerwińska z Fundacji Feminoteka. To ją wskazała Krawczyk jako swoją osobę zaufania. Na stronie fundacji również znajdują się relacje z procesu - ale te, które napisali dziennikarze siedzący pod salą rozpraw.Ze strony www.samoobrona.org.pl

"(...) Publiczność i dziennikarze zostali pozbawieni możliwości obejrzenia dobrze zorganizowanego od strony socjotechnicznej spektaklu, w którym role są precyzyjnie rozpisane, a aktorzy trzymają się scenariusza. Zdolności aktorskie odtwórczyni roli głównej też nie budzą większych zastrzeżeń. Kontrast pomiędzy zadowoloną z życia, piękną panią mecenas a Anetą Krawczyk - mdlejącym kopciuszkiem w stroju młodej wdowy - aż nadto widoczny. O wrażeniach artystycznych po wysłuchaniu monodramu w wykonaniu Krawczyk nie wspomnę, z powodu sądowego zakazu. Wielkie brawa dla reżysera, choreografa i scenarzysty. (...)".

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,820,900 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly