23 Czerwiec 2018 04:47
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Komisja Blidy bez (tele)wizji
blank.gifWiadomości z Polski
W trakcie przesłuchania katowickiego prokuratora Marka Wójcika przewodniczący komisji Ryszard Kalisz (SLD) nagle oświadczył: - Informuję, że obrady nie są transmitowane w telewizji publicznej. Uważam to za zanegowanie podstawowej roli komisji, jaką jest jawność przed opinią publiczną i zaprzeczenie misji TVP, która ma obowiązek transmitować obrady.

Przerwano przesłuchanie. - To sabotaż - mówiła Danuta Pietraszewska(PO). - To nieodpowiedzialne praktyki. Walczyliśmy o jawność, a okazuje się, że ta jawność jest niepotrzebna - wtórował jej klubowy kolega Tomasz Tomczykiewicz. Protestowała nawet Beata Kempa (PiS), która zazwyczaj spiera się z większością w komisji.

Posłowie jednogłośnie zdecydowali, by zakończyć przesłuchanie i zwrócić się do marszałka Sejmu, by ten złożył protest u prezesa TVP.

Zdezorientowani byli nawet obecni na sali dziennikarze TVP, bo część z nich nie wiedziała, że nie ma transmisji. Rzeczniczka TVP Aneta Wrona nie była w stanie nam odpowiedzieć dlaczego. Dotąd obrady komisji śledczych zawsze można było oglądać na antenie TVP 3.

Wczorajsze posiedzenie też zaczęło się od dyskusji o telewizji. - Czy datę zatrzymania Barbary Blidy przesunięto o dzień, by "Misja specjalna" TVP zdążyła wyemitować program o mafii węglowej na Śląsku i politykach SLD? - pytał Kalisz pierwszego świadka prok. Tomasza Tadlę.

Po Blidę ABW przyszła w środę rano 25 kwietnia 2007 r. (b. posłanka zastrzeliła się po wejściu funkcjonariuszy). Wcześniej planowano, że do zatrzymania dojdzie dzień wcześniej. Nie wiadomo, dlaczego zmieniono ten termin.

Kalisz sugerował, że zatrzymanie mogłoby być rodzajem dalszego ciągu programu nadanego 24 kwietnia, późnym wieczorem w TVP 1, kilka godzin przed akcją w domu b. posłanki.

W krótkim programie słowo "układ" wypowiadane ponurym głosem lektora padło kilka razy. Np.: "W górnictwie od lat funkcjonuje układ biznesowo towarzyski", "Układ istniejący w tej branży jest od kilku lat praktycznie nie do ruszenia", "Górniczy ponadpartyjny układ trwa nadal".

Jako czołową przedstawicielkę układu przedstawiono Barbarę Kmiecik, śląską bizneswoman, której zeznania obciążały Blidę. "Misja" doniosła, że Kmiecik swoimi zeznaniami "obciąża wielu polityków głównie z SLD ". Nazwiska nie padły.

Czy Blida oglądała ten program? - Nie sprawdzałem tego - mówi "Gazecie" pełnomocnik jej rodziny mec. Leszek Piotrowski.

TVP zaprzecza, by pomiędzy programem a wejściem ABW do domu Blidy był związek. Ale b. szef MSWiA Janusz Kaczmarek w swojej książce podkreśla, że szefowa „Misji” Anita Gargas należała do najbardziej zaufanych dziennikarzy ministra sprawiedliwości Ziobry: „ »Misja specjalna « pojawiała się zawsze wtedy, kiedy coś miało się zdarzyć”.

Tadla w tym odcinku "Misji" też wystąpił. Wczoraj zeznał, że pamięta, jak zgłosił się do niego dziennikarz "Misji" Miłosz Horodyski (na jesieni 2005 r. wyrzucony z publicznego radia w Krakowie, bo na sprzęcie radiowym nagrywał reklamówki wyborcze PiS). Horodyski tłumaczył Tadli, że robi materiał w pośpiechu, ponieważ ma się on niedługo ukazać.

Tadla pytany, czy łączy nadanie "Misji" ze zmianą daty zatrzymania Blidy, odparł, że nie, bo nie wiedział, że data została zmieniona.

Kalisz: - A teraz, jak pan już wie o zmianie daty? Tadla: - Nie mam przesłanek, by wyciągać takie wnioski.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,779,585 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly